איך לבחור משרד עורכי דין?

איך לבחור משרד עורכי דין?

זקוקים לשירותי עריכת דין? כך תדעו לאיזה משרד לפנות ומי יוכל לשרת אתכם בצורה הטובה ביותר.

במהלך החיים יכולים להתרחש אירועים שונים בהם תזדקקו לשירותי עריכת דין. בישראל ישנם משרדים רבים העוסקים בתחום ועובדה זו יכולה לבלבל אתכם בתהליך הבחירה. כדי לסנן משרדים שאינם מתאימים ולמקד את הבחירה בכיוון הנכון, כדאי להיעזר בקריטריונים הבאים.

קריטריון ראשון: תחום התמחות

ישנם משרדים לעריכת דין המספקים שירות בתחום ספציפי, כמו עורך דין ירושה או עורך דין מקרקעין ולכן הקריטריון הראשון הוא לאתר את המשרדים הנותנים את השירות לו אתם זקוקים, בין אם אתם מחפשים לתבוע אדם או גוף מסוים ובין אם אתם זקוקים לשירותי עורך דין כדי להגן על עצמכם. כדאי לדעת שישנם משרדים המתמחים במגוון רחב של תחומי משפט ולעתים זהו הפתרון הטוב ביותר עבורכם, מכיוון שכך תוכלו לקבל מעטפת שירותים כוללת תחת קורת גג אחת. משרדים אלו יתמחו בדיני משפחה, דיני גירושין, צוואות, ירושות, משפט פלילי וגם דיני מקרקעין ותעבורה.

קריטריון שני: דעו מה אתם מחפשים

כאשר רוצים לקנות נכס נדלני ברור שצריך לפנות לעורך דין המתמחה בדיני מקרקעין. כאשר עומדים להתגרש יש לפנות לעורך דין מומחה לדיני משפחה וגירושין. אולם לא תמיד יודעים מהו השירות הנדרש. לדוגמא, כאשר מחפשים עורך דין ירושה כדי לערוך צוואה שתהיה קבילה מבחינה משפטית, חשוב לפנות לעורך דין שהוא גם נוטריון.

נוטריון זוהי התמחות ספציפית, המסמיכה את עורך הדין לאמת ולאשר מסמכים משפטיים מסוגים שונים, על פי קריטריונים שנקבעו בחוק. חתימתו של נוטריון הופכת את המסמך לקביל מבחינה משפטית ומאשרת את מקוריותו ואמינותו גם בפני ערכאות משפטיות מחוץ לישראל. אם ברצונכם לערוך ירושה שלא יהיו בה פגמים צורניים או אחרים, חשוב לפנות לעורך דין ירושה שהוא גם נוטריון.

קריטריון שלישי: בקיאות ברזי החוק

רק עורך דין שבקיא ברזי החוק, על כל סעיפיו, כולל פסקי דין במשפטים אחרים, יוכל לייצג אתכם בצורה נאמנה וטובה. מלבד הייצוג בבית משפט, שירותיו של עורך דין נדרשים גם במקרים אחרים כמו בתהליכי גישור או משא ומתן וגם במקרים של ניסוח חוזים וצוואות. בכל אלו חשוב שעורך הדין ידע מהם דרישות החוק ואיך להוביל מהלך בצורה נכונה וחכמה, בלי פרצות משפטיות.

קריטריון רביעי: יצירתיות בבית המשפט

בקיאות בחקיקה ובפסקי דין קודמים לא תמיד מספיקה ויש מקרים בהם צריך להפעיל יצירתיות בבחירת קו התביעה או ההגנה. ניסוח רהוט של כתב התביעה או ההגנה, העלאת טענות חדשניות ופורצות דרך ויכולת לחשוב עשרה צעדים קדימה, אלו כישרונות ייחודיים שאמנם לא ניתן למצוא בכל משרד עורכי דין, אך הם יכולים להעלות את סיכוייכם לנצח.

הקריטריון החמישי והאחרון זהו המיקום הגיאוגרפי של משרד עורכי הדין. במקרים רבים הצורך בייצוג משפטי הוא לתקופה ממושכת ולכן חשוב לבחור במשרד הממוקם באזור מגוריכם. כך תחסכו זמן יקר אותו תוכלו להקדיש לטובת המאמצים לנצח.

פורסם בקטגוריה כללי. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.