עורך דין פלילי

משפט פלילי הוא הגדרה לאותם התנהגויות לא חוקיות של אנשים אחד כלפי השני, כלפי החברה או כלפי כל גוף אחר. המטרה של המשפט הפלילי הוא לעשות סדר במדינה ולעצב את חיי החברה בה. המדינה היא זו האחראית על תחום המשפט הפלילי. כלומר גם אם לאדם נגרם נזק מאדם אחר והוא מגיש תלונה במשטרה, הרי שהתובעת את הנאשם היא המדינה.

מה תפקידו של עורך דין פלילי?

עורך דין פלילי מגן על נתבעים ונאשמים בתחום המשפט הפלילי. תחום המשפט הפלילי כולל בתוכו תחומים רבים: עברות סמים, אלימות, עברות רכוש, עברות מין ועוד. במסגרת תפקידו, עו"ד פלילי גם מבצע ליווי בעת חקירה, שהיא זכותו הבסיסית של הנאשם. אחד מתפקידיו העיקריים של עורך הדין הפלילי הוא לדאוג שסגירת התיק לא תפגע במיוצג שכן נוטים לסגור תיקים מחוסר ראיות או חוסר עניין לציבור. אולם עורך הדין ירצה שהתיק ייסגר מחוסר אשמה.

כיצד לבחור עו"ד פלילי?

תחום המשפט הפלילי הנו תחום מורכב ובתוכו קיימים מספר רב של התמחויות. עורך דין שאינו מתמחה במשפט הפלילי לא יוכל להעניק לך שירות מספיק מקצועי ואתה תזרוק כסף לשווא. בנוסף, תרצה להיות מיוצג על ידי עורך דין המתמחה בתחום הספציפי בו עוסק המקרה שלך וזאת מכיוון שלא כל עורכי הדין הפליליים מתמחים בכל הענפים שבתחום זה.
כאשר מדובר במשפט אישי שלך או של מישהו יקר עבורך, אתה תרצה להיות מיוצג על ידי עורך דין מנוסה ומקצועי המתמחה בתחום. משרדי עורכי דין רבים מנסים לקדם מתמחים צעירים (כי אין מה לעשות, עורכי דין חדשים צריכים לקבל את הניסיון שלהם איכשהו) ואתם לא תרצו שזה יהיה על הגב שלכם

.
רקע והבטחות שווא:

לפני שתבחרו עו"ד, תרצו ודאי לקרוא וללמוד יותר אודות עורך הדין המדבר אתכם, באילו תיקים הוא טיפל ומה היו תוצאות התיקים שטיפל. ייתכן עורך דין פלילי מקצועי ומנוסה במשך שנים רבות אך בענפים ספציפיים בתחום המשפט הפלילי, שאלה לא המקרה שלכם.
לצערנו, עורכי דין רבים המנסים לזכות בליבו ובכספו של הלקוח, מנצלים את מצבו הרגיש ומבטיחים לו הבטחות שווא בתוצאות המשפט. עורך דין טוב וותיק ככל שיהיה לא יכול לחזות את תוצאות המשפט. ישנם גורמים רבים המשפיעים על תוצאות המשפט ואלה לאו דווקא הראיות המובעות בשטח. שופט אחד יכול לזכות נאשם על סמך אותן ראיות בהן שופט אחר עשוי להרשיע את הנאשם, זאת מכיוון שלשופטים השקפות עולם שונות. לצורך כך קיימת אפשרות הערעור על מנת לאזן את המצב.
לסיכום; בבחירת עורך דין פלילי יהיה עליכם לבדוק היטב מול מי אתם עומדים. אתם תרצו להיות מיוצגים על ידי אחד מעורכי הדין הפלילים הטובים ביותר, ודאי אחד המתמחה בתחום הספציפי בו עוסק התיק שלכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *