תפקידו של עורך דין פלילי במערכת האזרחית

דיני פלילים חולשים על תחומים רבים ולכן מחייבים התייעצות עם עורך דין שמכיר אותם. עם זאת, חשוב לבדוק מראש מה התחום שבו עורך הדין מתמחה ולא להתפשר על השכלה ברמה גבוהה ורלוונטית

התפקיד העיקרי של עורך דין הוא לייצג את האינטרסים של הלקוחות שלו. כאשר עורך הדין עושה את עבודתו נאמנה, הוא יכול לייצג את האינטרסים של הלקוחות גם מול אנשים אחרים, גופים עסקיים או מוסדות ציבור, אך גם מול המערכת המשפטית עצמה. כפועל יוצא מכך, על עורך הדין להיות בקיא בשלל תחומים אבל להציב תמיד את האינטרסים של הלקוחות בראש סדר העדיפויות.

מאפיינים של הדין הפלילי

יש תחומי התמחות שבהם התפקיד של עורך דין עוד יותר מסובך. זה למשל מה שקורה עם דיני פלילים, שהם חלק בלתי נפרד מהמערכת האזרחית. אז בגלל שמטרתם של דיני הפלילים היא להסדיר את ההתנהגות של האזרחים, חשוב לבחור עורך דין מתאים.

איך בוחרים עורך דין?

בחירה נכונה של עורך דין פלילי מחייבת סקירה של תחומי התמחות שיש לו. בגלל שבתחום הזה יש השכלה משפטית רחבה שיכולה לחול על הרבה מאוד תחומים, צריך לבדוק עד כמה ההתמחות רלוונטית לנושא הנידון.

כך לדוגמא דיני משפט פלילי שונים נכנסים תחת אותו חוק, אבל העונש על העבירות אחר לגמרי וגם היחס של בתי המשפט הוא שונה. את זה רואים הכי טוב בהבדלים בין עבירות סמים לבין עבירות מין או פריצות וגניבות. בכל אחד מהמקרים האלה אפשר לתאם ייצוג של עורך דין שמתמחה בפלילים, אבל יש משמעות לשאלה מהי בדיוק אותה התמחות.

בדיקת ההשכלה של עורך הדין

אפשר ללמוד הרבה מאוד על תחום ההתמחות של עורך דין לפי ההשכלה שיש לו. בגלל שהתפקיד של עורך דין פלילי במערכת האזרחית הוא להשיג את התוצאה המשפטית הטובה ביותר עבור הלקוח שלו, הוא נעזר בידע עיוני וברקע תאורטי.

בפועל, הידע והרקע הללו הם פונקציה של סוג ההשכלה. אז אם רוצים לבחור עורך דין ברמה גבוהה, אפשר לבדוק איפה בדיוק הוא למד, במה הוא התמחה ואפילו באיזה ציון הוא סיים את התואר במשפטים.

לא מתפשרים על רמת המקצועיות של עורך הדין

התפקיד שאותו ממלא עורך דין פלילי במערכת האזרחית לא דומה לתפקיד של עורכי דין אחרים. בתי המשפט מתייחסים בחומרה רבה לעבירות שנכנסות תחת הדין הזה, מה שמדגיש עוד יותר את החשיבות של עורך דין מיומן ומקצועי.

אז נכון שלוקח קצת יותר זמן לבחור עורך דין שאפשר לסמוך עליו, אבל זה שווה את ההשקעה. אם רוצים לעמוד מול בית המשפט עם הגנה אופטימאלית, יש צורך בליווי צמוד של עורך דין אמין, מקצועי וכמובן בעל ניסיון.

פורסם בקטגוריה כללי. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.